Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
2020201920182017201620152014201320122011201020092008
Відкриття виставки "До 100-річчя Національної академії наук України".

26.12.2018

Відкриття виставки "До 100-річчя Національної академії наук України".

На стінах зали великі планшети, які відображають історію Академії, її становлення від заснування у 2018 році гетьманом П. Скоропадським і академіком В. Вернадським, та розвиток, найвидатніші досягнення та винаходи. Також на планшетах галерея відомих у всьому світі науковців - від початку існування опори української науки до сьогодення. Ну і як же ж в бібліотеці без книг - на двох полицях зібрано цікаві труди, що присвячені науці взагалі, Академії та окремі труди українських вчених. Більшість цих книжок, як і інші цікаві артефакти (медалі, значки тощо) та оригінальні фото, з домашніх зібрань таких відомих людей як академік Г. Писаренко, професор В. Ричка та інших.
Як відомо, НАН України складається з трьох основних секцій. Тож і кожну з них на відкритті виставки представляла цікава людина. Так про секцію суспільних і гуманітарних наук розповів член Президії НАН України, історик Петро Толочко. Дуже шанобливо він говорив про Павла Скоропадського, який за час свого недовгого перебування на чолі Української держави звертав багато уваги саме на науку та її розвиток, вважаючи це запорукою розвитку самої країни.
Секцію фізико-технічних і математичних наук представляв академік Академії інженерних наук України (є в нас і така, щоправда, громадська організація), інженер, який має безліч винаходів (а ще письменник, поет, публіцист!) Анатолій Мозжухін. Близько 50 років він працював і в НАН України, багато співпрацював з її теперішнім очільником Борисом Євгеновичем Патоном, видав книгу до 100-літнього ювілею останнього. Цікавою була і фотопрезентація від Анатолія Олександровича, особливо його фото за кермом першого КамАЗу далекого 1976 року: один з винаходів українських інженерів, до якого А. Мозжухін мав безпосереднє відношення, - перша в світі повністю автоматична лінія зварювання клапанів для двигунів автомобілів, вперше застосована саме на КамАЗі!
А останній презентер виявився неочікуваним навіть для працівників бібліотеки, бо слово взяв її читач, Михайло Давидович Аптекар - вимушений переселенець з Луганської області, професор Східно-українського університету ім. В. Даля, спеціаліст в області біології і хімії розповів саме про секцію хімічних і біологічних наук Академії, про деякі цікаві винаходи та досягнення в цій царині.
Звісно, а ні ті хто створював виставку, а ні поважні презентери, не змогли охопити все, що було створене під проводом НАН України за 100 років. Але ми собі ще раз нагадали: Національна академія наук України - один зі стовпів державності, а наука і науковці – справжній привід пишатися нашою країною по всьому світу!

Нові надходження
Микола Ткач. Час любові і болю

Час любові і болю : поезія / М. М. Ткач. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

Візантія : Крізь одинадцять століть її історії

Візантія : Крізь одинадцять століть її історії : нове вид. / Дмитро Степовик. - Київ: Дніпро, 2017. – 280 с.

Олена Рижко. Ще одна історія про…

Ще одна історія про... : роман / Рижко О. М. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 192 с.

Дипломатія

Дипломатія /Генрі Кіссинджер ; пер. з англ. М. Гоцацюка, В. Горбатька. - Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. - 864 с.

Зброя, мікроби і сталь : Витоки нерівностей між народами

Зброя, мікроби і сталь : Витоки нерівностей між народами / Джаред Даймонд ; пер. з англ. Т. Цимбала. - Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. - 512 с.

Ігор Сікорський. Від Києва до Коннектикута, від Неба до Небес

Ігор Сікорський. Від Києва до Коннектикута, від Неба до Небес / за ред. І. В. Шпака. – Київ: ВД "Адеф-Україна", 2014. – 256 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua