Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Ресурси бібліотек
Бібліографічна мозаїка
Раритетні видання на книжкових полицях
У світі газет та журналів
Шевченківський район на сторінках преси
Я ПРОПОНУЮ - авторська колонка бібліотекаря


Я ПРОПОНУЮ - авторська колонка бібліотекаря

 

 АРТ-ДЕТЕКТИВ: ЗЛОЧИН У СВІТІ МИСТЕЦТВА

 Н. Гребельник - завідуюча бібліотеки ім.Тараса Шевченка для дорослих

     Українська письменниця Євгенія Кононенко в газеті «Україна молода» від 13 січня 2010 року пише: «Мистецький детектив - одна з найбільш вдячних форм організації художнього тексту ... Витвори мистецтва найбільшою мірою надаються на роль матеріальних об’єктів покладання духовного змісту. А якщо письменник ще й демонструє знання, якого не мають рядові читачі - мистецький ринок (як аукціони, так і чорний), технології вироблення й підробки, знання реалій Середньовіччя, коли вироблялися найзагадковіші малярські шедеври - до його книги виникає особливе зацікавлення навіть у колах тих, хто нібито ніколи не цікавився гостросюжетною літературою, або принаймні публічно демонструє зневагу до цього жанру».
     Артефакт-детектив - серія книг для літературних гурманів: вишукана інтрига, історичний антураж, ексклюзивні сюжети. Головним персонажем неодмінно є артефакт - витвір мистецтва. Створений у минулих століттях, він породжує спочатку ажіотаж, авантюрні пригоди, а згодом і злочин. Покарання відстрочено, його час настає саме зараз - в романах сучасних письменників, що працюють в жанрі інтелектуального, мистецького детективу.
      Хто такий Мікеланджело - знає кожен, а ось про те, що в нас є свій «Мікеланджело українського бароко» (як назвали його європейські мистецтвознавці), геніальний скульптор Іоанн Георг Пінзель - практично ніхто. Віднайдення і широка презентація робіт майстра на Скульптурному салоні в Українському Домі в Києві, численні публікації в пресі спонукали до написання арт-детективів аж трьох українських письменників: Є.Кононенко «Жертва забутого майстра», В.Єшкілєва «Втеча майстра Пінзеля» та частково Г.Вдовиченко «Пів'яблука». Головна інтрига в історії Іоанна Георга Пінзеля - його поява і зникнення. Взагалі немає даних ані про його походження, ані про те, коли і де він помер. Він міг просто імітувати свою смерть. Друга інтрига - його творчість, в якій поєдналося божественне і демонічне. 

     Дія «Жертви забутого майстра»* Євгенії Кононенко відбувається в наш час: герої блукають Львовом і шукають загадковий манускрипт Пінзеля, в якому нібито приховано безцінну інформацію про секрети творчості. Головний герой теж скульптор, більше того, він вважає себе реінкарнацією великого Пiнзеля. 

 

 

       Роман, написаний Володимиром Єшкілєвим - «Втеча майстра Пінзеля» - є однією з версій останніх місяців життя Пінзеля, сповнений містичними подіями й релігійними настроями. Сюжет розгортається на Західній Україні в середині 18-го століття, коли чаклунство не було дивиною, а людину, наділену талантом, сприймали як слугу диявола.

    Галина Вдовиченко в романі «Пів'яблука»** рушійною силою сюжету зробила майстерно вирізане з дерева яблуко з секретним механізмом, творцем якого нібито був майстер Пінзель. Яблуко було куплено в якоїсь загадкової особи на «блошиному» базарчику у Львові, і містило воно в собі магічну силу змінювати долю людини на кращу. Це чудовий роман про чотирьох подруг, які зміцнили свою дружбу та стали щасливими.

   Ще один захоплюючий арт-детектив побудовано вже на київському грунті з київськими реаліями:  роман Олеся Ільченка «Місто з химерами». Це цікава розповідь про життя і творчість видатного архітектора Владислава Городецького, про Київ початку 20 століття та Київ сьогоднішній, містична загадка «трикутника» в самому центрі міста. Хто допомагав творити геніальному архітекторові - ангели чи демони?

     Київська тематика панує і в романі Сергія Пономаренка  «Кассандра». До рук київського торговця антикваріатом потрапляють роботи нещодавно померлого художника, який кілька років прожив в Індії. З героєм кояться дивні та зловісні події. Виявляється, члени однієї з найзагадковіших індійських сект - агхори - полюють саме за цими картинами, оскільки впевнені, що ті мають містичну силу, бо написані фарбами, до яких додано людської крові. 

   *  Кононенко, Є. Жертва забутого майстра : роман / Є.Кононенко.- К.: Грані-Т, 2007. – 180с.
       Можете знайти в бібліотеках: ім.Є.Плужника; ім.М.Костомарова; ім.О.Теліги.

* *  Вдовиченко, Г. Пів’яблука: роман / Галина Вдовиченко. – К.: Нора-Друк, 2008. – 239с.
       Можете знайти в бібліотеці  № 135.

Далі буде …

 

        "ДОВГЕ Й ЗДОРОВЕ ЖИТТЯ - ЦЕ СПРАВА ВАШОГО ВИБОРУ"

                                                    
                                                                                                                                                                                                                                                                          В. Савінська - завідуюча бібліотеки №132

Книга «Як не померти передчасно» Майкла Грегора у російському варіанті звучить куди брутальніше «Не сдохни».
На думку автора, продукти харчування, що їх зазвичай споживають, є найпершою причиною передчасної смерті і найпершою причиною хвороб. В своїй книзі він розповідає як знешкодити наших головних убивць.

У першій частині книги автор розглянув роль рослинної дієти в профілактиці, лікуванні і навіть повному усуненні п’ятнадцяти основних причин смертності.
Друга частина книги присвячена відповіді на запитання: «Які продукти харчування корисні для вас, а які шкідливі?»
Оскільки автор є переконаним вегетаріанцем, то й рекомендує він виключно рослинну їжу. Як науковий приклад, Майкл Грегор наводить історію своєї бабусі, якій медики винесли смертний вирок, коли тій було 65 років. Маючи діагноз «кінцева стадія серцевої недостатності», переживши декілька операцій і шунтування, прикута до візка – бабуся завдяки переходу на рослинну їжу та здоровий спосіб життя прожила до 96 років!
Мене вразили наведені статистичні дані причин смертності у США: на першому місці – хвороби серця, на другому – захворювання легенів, а на третьому – ви не повірите! – ятрогенні причини, тобто лікарські і шпитальні помилки і помилковий прийом неналежних ліків.
Найкращий спосіб уникнути побічних ефектів від лікування – намагатися не захворіти. Багатьох візитів до лікаря можна уникнути за допомогою здорової їжі та активного способу життя, що і складає зміст книги «Як не померти передчасно».

  * Грегер, М. Як не померти передчасно. Їжа, яка відвертає та лікує хвороби [Текст] / Майкл Грегер, Джин Стоун. – К.: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 512 с. – ISBN 978-617-7535-56-9


 Далі буде...

 

 

Нові надходження
Думати, як Альберт Ейнштейн

Думати, як Альберт Ейнштейн / Даніел Сміт ; пер. з англ. Г. Литвиненко. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 208 с.

Площі та вежі. Соціальні зв'язки від масонів до фейсбуку

Площі та вежі. Соціальні зв'язки від масонів до фейсбуку / Ніл Ферґюсон ; пер. з англ. К. Диса. – Київ: Наш формат, 2018. – 552 с. : іл.

Єва Нарубина. Я

Я : повість / Є. Нарубина . - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016.- 400 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і Смертельні Реліквії

Гаррі Поттер і Смертельні Реліквії / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2007 – 576 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і Орден Фенікса

Гаррі Поттер і Орден Фенікса / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2004 – 815 с.

Історія європейської цивілізації. Середньовіччя. Варвари. Християни. Мусульмани

Історія європейської цивілізації. Середньовіччя. Варвари. Християни. Мусульмани / за ред. Умберто Еко ; пер. з італ. О. В. Сминтини, С. А. Кулініч, О. А. Юдіна, Д. Ю. Кондакової, І. М. Потапової. - Харків: Фоліо, 2018. - 698 с.: іл.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua