
Романтична історія зустрічі Художника і Актриси з пісні «Миллион алых роз», що її виконує Алла Пугачова, є вигадкою, але зі справжніми прототипами. В житті художник Піросмані не дарував актрисі Маргариті мільйона троянд. Цю історію вигадав К. Паустовський, який любив прикрасити біографічний нарис блискучою фантасмагорією.
Але, не зважаючи на цей факт, в реальному житті розмах і фантазія деяких дарувальників інколи вражає.
Інформацію та літературу про деякі з таких подарунків і самих дарувальників Ви знайдете на виставці, яку презентовано до уваги відвідувачів в районному інформаційному центрі "Бібліотека ім.М.Костомарова"
Тему виставки підказала стаття «7 самых впечатляющих подарков в истории», надрукованна в «Жіночому журналі» № 1 за 2011 р. Виставка "Небуденні дарунки" має два розділи:
І. «в історії»: серед романтичних подарунків – парк Софіївка, який граф Потоцький подарував улюбленій дружині. Тема розкрита газетними публікаціями та книгами «Історія прекрасної бітинки» Є. Лоек та «Уманське чудо» . Інформація з Інтернету розповідає про царські дарунки Катерини ІІ своїм фаворитам – Григорію Орлову та Григорію Потьомкіну, що доповнена книгами з історії життя Імператриці. В цьому ж розділі не менш вражаючі історії про Наполеона Бонапарта та Жозефіну, Миколу ІІ, Клеопатру. Серед чудернацьких подарунків – вухо Вінсента Ван Гога, подароване своїй подружці, щедрий подарунок – передача Криму Україні Микитою Хрущовим; недоречний – пісня на день народження Джона Кенеді, яку подарувала йому Мерілін Монро, шокувавши присутніх, тощо.
ІІ. «в літературі»: розділ представлений книгами: М. Коцюбинський «Подарунок на іменини», О' Генрі «Дари вохвов», О. Купрін «Гранатовий браслет», У. Коллінз «Лунный камень», Л. Лузіна «Принцеса Греза» та ін. Доповнюють виставку афоризми про подарунки та есе «Як дарувати й приймати подарунки».
Впорядковано бібліотекарями районного інформаційного центру "Бібліотека ім.М.Костомарова" |